Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

AKTUALNOŚCI:

Od Legnicy do Świebodzina

Utworzono dnia 04.07.2019

W weekend 8-9 czerwca 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku Koło Gminne Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dorohusku byli organizatorami drugiej w tym roku wycieczki, tym razem do Legnicy, Złotoryi, Grodźca, Żagania, Głogowa, Zielonej Góry i Świebodzina.

czytaj dalej na temat: Od Legnicy do Świebodzina

"Ale Babki" świętowały 20-lecie

Utworzono dnia 03.07.2019

W sobotę, 29 czerwca 2019 r. w Pałacu Suchodolskich odbyły się uroczystości jubileuszu 20-lecia istnienia zespołu śpiewaczego „Ale Babki z Kapelą Męską” z Dorohuska.

czytaj dalej na temat: "Ale Babki" świętowały 20-lecie

Weekendowa wycieczka na Ukrainę

Utworzono dnia 02.07.2019

Koło Gminne Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku serdecznie zapraszają do udziału w 2-dniowej wycieczce autokarowej do Dubna, Ołyki, Skolma, Beresteczka, Włodzimierza Wołyńskiego i Zimna w weekend 17-18 sierpnia 2019 r.

czytaj dalej na temat: Weekendowa wycieczka na Ukrainę

Wakacje od tańca

Utworzono dnia 01.07.2019

Wraz z końcem roku szkolnego i my zakończyliśmy sezon taneczny naszych zespołów. Zajęcia odbywały się w trzech grupach, skupiających dzieci i młodzież w różnym wieku.

czytaj dalej na temat: Wakacje od tańca

Wycieczka do Szczecina, Świnoujścia, Międzyzdrojów i Lichenia

Utworzono dnia 29.06.2019

W dniach 17-19 maja 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku oraz Koło Gminne Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Dorohusku byli organizatorami wycieczki do Szczecina, Świnoujścia, Międzyzdrojów i Lichenia.

czytaj dalej na temat: Wycieczka do Szczecina, Świnoujścia, Międzyzdrojów i Lichenia

Cykady wystąpiły w Lubomlu

Utworzono dnia 26.06.2019

Grupa wokalno-instrumentalna „Cykady” z Wólki Okopskiej gościła na „Dniach Miasta Luboml” na Ukrainie, które zostały zorganizowane 17 czerwca 2019 r. Uroczystości odbywają się drugiego dnia święta „Trójcy Świętej”, czyli odpowiednika naszych „Zielonych Świątek”.

czytaj dalej na temat: Cykady wystąpiły w Lubomlu

Rowerami do Horodła

Utworzono dnia 25.06.2019

15 czerwca 2019 r. reprezentacja naszej gminy wzięła udział w IV Rowerowym Rajdzie Gwiaździstym „Malowniczy Wschód”. Organizatorami rajdu było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej” wraz z gminami zrzeszonymi w LGD oraz Grupa Rowerowa „Odnowa Chełm”.

czytaj dalej na temat: Rowerami do Horodła

"Wianki" w Świerżach

Utworzono dnia 25.06.2019

W sobotę, 22 czerwca 2019 r. w Parku Podworskim w Świerżach w odbyła się „Nadbużańska Noc Świętojańska” - słowiańskie święto ognia i wody, związane z letnim przesileniem i obchodzone w czasie najkrótszej nocy w roku.

czytaj dalej na temat: "Wianki" w Świerżach

Pierwszy "Kreatywny Poniedziałek" za nami

Utworzono dnia 11.06.2019

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu „Kreatywne Poniedziałki”. Podczas inauguarcyjnych zajęć dzieci samodzielnie wykonywały „drzewka 3D”. 

czytaj dalej na temat: Pierwszy "Kreatywny Poniedziałek" za nami

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook