Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Kobiet - Dorohusk 2017

Utworzono dnia 27.12.2017, 11:51

W niedzielę 12 marca 2017 r. z udziałem około 250 osób, w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku odbyła się uroczysta gala z okazji „Dnia Kobiet”, jednego z najpiękniejszych świąt w roku, pod nazwą „Z miłości do kobiet”.
Organizatorami tego niezwykle udanego wydarzenia byli: Wójt Gminy, Rada Gminy, Gminna Biblioteka Publiczna i Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku, których wsparli sponsorzy.
Przed rozpoczęciem części oficjalnej, każda z Pań przybywających na koncert otrzymała w upominku różę. Po otwarciu prowadzący, Stefan Wojtaszuk powitał wszystkie Panie, które przyjęły zaproszenie oraz wszystkich przybyłych na uroczystość.
W podobny sposób przywitał również przedstawicieli organizatorów, którymi byli:
   -  Wojciech Sawa - Wójt Gminy Dorohusk,
   -  Jan Papacz - Przewodniczący Rady Gminy Dorohusk,
   -  Irena Prokopowicz - Dyrektor: Gminnej Biblioteki Publicznej i Gminnego Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku.
Przywitani zostali również inni zaproszeni goście, przedstawiciele kierownictwa Urzędu Gminy, radna Rady Powiatu Chełmskiego, radni Rady Gminy, kierownicy jednostek i zakładów pracy, przewodniczący organizacji, stowarzyszeń z terenu gminy.
Dzisiejsza uroczystość organizowana była po raz trzeci z rzędu w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku, ponieważ w latach ubiegłych podczas podobnych świąt, Pałac Suchodolskich nie był w stanie pomieścić wszystkich zaproszonych uczestniczek, przedstawicielek płci pięknej.
Na początku, życzenia wszystkim obecnym Paniom z okazji ich święta złożył Wójt Gminy - Wojciech Sawa, po czym chóralnie odśpiewano „100 lat” dla wszystkich uczestniczek.
Następnie, w ponad 2-godzinnym koncercie jako pierwsza wystąpiła  kapela folkowa „Bimber Boys” z Chełma. W ich wykonaniu usłyszeliśmy znane i lubiane przeboje z repertuaru m.in. Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Krzysztofa Krawczyka, Andrzeja Rosiewicza oraz wielki przebój „Biełyje rozy”, rosyjskiego solisty Jurija Szatunowa.
Po kapeli, przed licznie zgromadzoną widownią pięknie zaprezentował się młodzieżowy zespół ludowy z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku, przygotowywany przez Halinę Mysakowską i Marcina Watrasa. Młodzi wykonawcy zaśpiewali pieśni: „Lipka”, „To i hola” oraz „W moim ogródeczku”.
Solistka, Weronika Chomiarczuk z Dorohuska zadedykowała Paniom trzy utwory, „Graj” Kasi Popowskiej, „Nieodkryty ląd” Marii Podulki i „Alleluja”.
Serdecznymi brawami przywitano Adriana Makara z Dubienki, zwycięzcę IV edycji konkursu „Mam Talent” z 2014 roku. Wśród pięciu zaprezentowanych pieśni, głównie ballad szczególnie do gustu przypadł hit „Akcentu”, „Przez twe oczy zielone”.
Koncert zakończyła półgodzinna prezentacja naszego zespołu „CudaWianki” z Dorohuska, który wykonał pieśni, głównie ludowe, cygańskie, ukraińskie i znane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej.
Czas spędzony na  gali wprawił Panie w doskonały nastrój i był ukoronowaniem ich święta.
Organizacja imprezy byłaby niemożliwa, gdyby nie pomoc i wsparcie sponsorów, Wójta Gminy, Rady Gminy Dorohusk i radnych, Gminnej Biblioteki Publicznej, Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Dorohusku oraz Dyrektor Banku Spółdzielczego w Leśniowicach, Oddział Dorohusk.
Na zakończenie serdecznie słowa podziękowania skierowano pod adresem gospodarzy tego obiektu, Aliny Prus, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku oraz Andrzeja Jabłońskiego i pracownic obsługi.

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook