Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

I Nadbużański Bieg Pod Prąd - Dorohusk 2014

Utworzono dnia 21.12.2017, 09:26

W dniu 19.09.2014 r. w Dorohusku odbyła się impreza sportowa pn. „Nadbużański Bieg pod Prąd”, organizowana przez Stowarzyszenie Clipeus Arma oraz Szkolny Klub Sportowy „KIKS” Dorohusk.
W przedsięwzięciu wzięło udział 54 zawodników, w tym reprezentanci Ukrainy oraz jeden uczestnik z Francji. 10-kilometrowa trasa biegu przebiegała przez malownicze nadbużańskie tereny gminy Dorohusk i była urozmaicona o następujące przeszkody:
ściany strażackie, bieg z oponami, noszenie worka z piachem, przeprawa wodna przez starorzecze„Buchta”, bieg wzdłuż koryta rzeki Udal, koszmar wulkanizatora, przeskoczenie 10-ciu bel z siana, czołganie, błoto oraz inne ćwiczenia sprawnościowe. Patronat nad przedsięwzięciem objął Wójt gminy Dorohusk, pan Wojciech Sawa.

Wszyscy zawodnicy ukończyli bieg, a wyniki przedstawiają się następująco:
KATEGORIA: KOBIETY
I miejsce: Ewa Furmanik – Świerże (Gmina Dorohusk)
II miejsce: Urszula Wójcik – Okopy (Gmina Dorohusk)
III miejsce: Katarzyna Szustakiewicz – Trawniki

KATEGORIA: MĘŻCZYŹNI
I miejsce: Mateusz Wilk – Obrowiec/Hrubieszów
II miejsce: Volodymir Kots – Gmina Huszcza - UKRAINA
III miejsce: Jerzy Jarmuszyński – Chełm

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za zainteresowanie naszym projektem oraz tak liczne uczestnictwo. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Dorohusk, Wójtowi gminy Dorohusk, Dyrektor ZSO w Dorohusku, Nadbużańskiemu Oddziałowi Straży Granicznej, funkcjonariuszom Komisariatu Policji w Dorohusku, partnerowi – GOKiT Dorohusk, sponsorowi – MIDEX-TYRES GROUP Sp.z.o.o., patronowi medialnemu – Wchodnia.TV, ratownikom medycznym i wodnym oraz wszystkim wolontariuszom, bez wsparcia których ta impreza sportowa nie mogłaby się odbyć.

Oficjalne wideo z I edycji Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd:

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook