Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Narodowe Święto Niepodległości - Dorohusk 2014

Utworzono dnia 14.12.2017, 11:40

We wtorek 11 listopada 2014 r. w kościele parafialnym pw. Św. Jana Nepomucena w Dorohusku odbyły się gminne uroczystości „Narodowego Święta Niepodległości”. Rozpoczęły się one Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, którą koncelebrował ks. Henryk Suchodolski z parafi w Świerżach a homilię wygłosił proboszcz ks. Ryszard Winiarski. Na jej zakończenie odbył się niezwykle przejmujący koncert pieśni patriotycznych i niepodległościowych w wykonaniu zespołu śpiewaczego „Ale Babki” wraz z Kapelą Męską z Dorohuska.
W uroczystościach udział wzięli przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych na czele z radnymi Rady Powiatu Chełmskiego - Andrzejem Nafalskim, Bogusławem Saganem, Wójtem Gminy Dorohusk - Wojciechem Sawą i Przewodniczącą Rady Gminy - Ewą Prystupą. Obecni byli także radni Rady Gminy, służby mundurowe, kombatanci, kierownicy jednostek i zakładów, przewodniczący, prezesi organizacji i stowarzyszeń, dyrektorzy szkół, młodzież wraz z pocztami sztandarowymi i harcerze.
Organizatorami uroczystości byli: Wójt Gminy, Rada Gminy, Koło Gminne Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku.