Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Narodowe Święto Niepodległości - Dorohusk 2015

Utworzono dnia 21.12.2017, 12:38

We środę 11 listopada 2015 r. w kościele parafialnym pw. Św. Jana Nepomucena w Dorohusku odbyły się gminne uroczystości „Narodowego Święta Niepodległości”.
Rozpoczęły się one o godz. 12.00 Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, którą koncelebrował wikariusz ks. Michał Szuba, a homilię wygłosił ks. Stanisław Kupczak. Na jej zakończenie, w programie artystycznym wysłuchano montażu słowno – muzycznego pod tytułem „Dziś zmartwychwstałaś Polsko Odrodzona”  w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących, a następnie pieśni patriotycznych i niepodległościowych zespołu „Ale Babki” z Kapelą Męską z Dorohuska.
Na uroczystościach udział wzięli przedstawiciele powiatowych i gminnych władz samorządowych. Obecni byli także radni Rady Gminy, służby mundurowe,  kombatanci, kierownicy jednostek i zakładów, przewodniczący, prezesi organizacji i stowarzyszeń, dyrektorzy szkół, młodzież wraz z pocztami sztandarowymi.
Organizatorami tegorocznego święta byli: Wójt Gminy, Rada Gminy, Koło Gminne Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych oraz Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku.