Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Święto Konstytucji 3 Maja - Dorohusk 2014

Utworzono dnia 14.12.2017, 12:12

W sobotę 3 maja 2014 r. w kościele parafialnym w Dorohusku odbyły się gminne uroczystości Święta Narodowego 3 maja, Święta Matki Bożej Królowej Polski. Organizatorami uroczystości byli Wójt Gminy, Rada Gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki.
Punktualnie o godz.12.00 rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą koncelebrował i homilię wygłosił Proboszcz - Ks. Ryszard Winiarski.
Na początku, po odśpiewaniu hymnu narodowego serdecznie powitano kombatantów, weteranów, przedstawicieli władz samorządowych z Wójtem Gminy na czele, radnych Rady Powiatu Chełmskiego, radnych Rady Gminy, przedstawicieli służb mundurowych, kierowników jednostek i instytucji, zespoły śpiewacze, dyrektorów szkół, młodzież, poczty sztandarowe oraz wszystkich przybyłych.
Po zakończeniu mszy, w części artystycznej najpierw wystąpiły członkinie zespołu śpiewaczego „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia, przedstawiając trzy pieśni: „Gdy na wzgórzu stanął Lecha”, Za Niemen” oraz „Z tej tu strony Wisły, jak i z tamtej strony”.
Ciekawy, okolicznościowy montaż słowno-muzyczny „Bóg, Honor, Ojczyzna” zaprezentowali uczniowie kl. IV i V ze Szkoły Podstawowej w Świerżach pod opieką nauczycieli: Agnieszki Czuluk, Bożeny Kosmali i Iwony Szarok-Kamińskiej.
Na zakończenie Wójt Gminy serdecznie podziękował organizatorom i uczestnikom uroczystości, zespołowi z Zanowinia i uczniom ze szkoły w Świerżach, którzy wystąpili w części artystycznej.

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook