Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Święto Konstytucji 3 Maja” oraz „Dzień Strażaka” - Wólka Okopska 2016

Utworzono dnia 21.12.2017, 13:32

We wtorek 3 maja 2016 r. w Kaplicy pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Wólce Okopskiej odbyły się gminne uroczystości z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Obchody zainaugurowała o godz. 11.00 Msza Św. w intencji Ojczyzny, na początku której wszystkich zebranych przywitał Ks. kan. Henryk Suchodolski, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Świerżach. W dalszej części homilię wygłosił Ks. Marcin Kubiak z Parafii Św. Mikołaja w Lublinie, który przedstawił obszerny rys historyczny i przesłanie patriotyczno-religijne płynące z tego wydarzenia dla następnych pokoleń Polaków.
W intencji ojczyzny liturgię sprawował Ks. Prałat Ryszard Winiarski, Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Dorohusku.
Uroczystej odnowy przysięgi strażackiej „Bogu na chwałę,ludziom na pożytek „ wraz z  przybyłymi delegacjami druhów ochotników z terenu gminy Dorohusk dokonał ks. Łukasz Boguta -Kapelan  Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chełmie.
W uroczystościach udział wzięli kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych z Wójtem - Wojciechem Sawą i Przewodniczącym Rady Gminy - Janem Papaczem.
Obecni byli także, w asyście pocztów sztandarowych radni Rady Gminy,strażacy, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy, kierownicy jednostek i zakładów pracy, młodzież szkolna, harcerze oraz liczni mieszkańcy.
W okolicznościowym programie artystycznym, z koncertem pieśni patriotyczno-niepodległościowych zaprezentowała się miejscowa grupa wokalno-instrumentalna „Cykady” z Wólki Okopskiej.

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook