Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Uroczysta Msza św. dożynkowa

Utworzono dnia 30.08.2018, 09:20

26.08.2018 r. o godz. 12:00 w kościele pw. św. Jana Nepomucena w Dorohusku odbyła się uroczysta Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory i żniwa, którą odprawił Ks. Grzegorz Kiciak. Rolę tegorocznych Starostów pełnili Państwo Marzena i Marian Grzywna, którzy wraz z dziećmi – Panią Angeliką oraz Panem Patrykiem podczas nabożeństwa składali dary, jako wyraz podziękowania za tegoroczne plony.

W trakcie nabożeństwa poświęcony został chleb, którym po uroczystości Wójt, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Księdzem i Starostami częstowali parafian. Po Mszy św. Starostowie tradycyjnie przekazali chleb z tegorocznych zbóż Gospodarzom Gminy. Wójt skierował podziękowania rolnikom za trud ich pracy oraz za obfite zbiory.
Uroczystość uświetnił koncert chóru parafialnego.

Do konkursu na „Najładniejszy wieniec dożynkowy” przystąpiło osiem wieńców. Tytuł najładniejszego wieńca przypadł KGW z Michałówki, II miejsce zajął wieniec wykonany przez członkinie KGW w Turce, a III miejsce przypadło Wsi Brzeźno. Wieńce oceniała komisja w składzie: Alina Prus, Marzena Grzywna, Ewa Pieczykolan.

W konkursie na „Tradycyjny chleb wiejski” oceniany przez Komisję w składzie: Marian Grzywna, Irena Prokopowicz oraz Tamara Radecka I miejsce zdobyła Pani Justyna Iwańczuk, II – Pani Irena Iwańczuk, III – Beata Petruk, natomiast wyróżnienie powędrowało do Pani Marioli Rudzkiej. Nagrody oraz dyplomy  wręczali Pan Wojciech Sawa - Wójt Gminy oraz Pan Jan Papacz - Przewodniczący Rady Gminy.

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook