Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XX Turniej Gmin "Między Nami Sąsiadami" - Dorohusk 2017

Utworzono dnia 27.12.2017, 13:56

W niedzielę 2 lipca 2017 r. na obiektach sportowych w Dorohusku odbył się jubileuszowy XX Turniej Gmin „Między Nami Sąsiadami” - Dorohusk 2017.
Do rywalizacji przystąpiło 8 gmin, tj. Białopole, Kamień, Horodło, Żmudź, Wojsławice, Leśniowice, gospodarze Dorohusk oraz Huszcza (Ukraina).
Honorowy patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.
Medialnie uroczystość wspierali: „Nowy Tydzień Chełmski”, „Super Tydzień Chełmski”, Radio „Bon Ton” w Chełmie oraz dorohusk.info.

Następnie głos zabrał Wójt Gminy, który po nawiązaniu do charakteru programu turnieju przywitał wszystkich uczestników oraz gości zaproszonych, a wśród nich m.in.
• bryg. mgr inż. Zbigniewa Raźniewskiego - Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie,
• ppłk Andrzeja Suchonosa - Komendanta Placówki Straży Granicznej w Dorohusku,
• Beatę Juśkiewicz - Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Ziemi Chełmskiej”,
• Waldemara Szynala - Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Chełmie,
• Jacka Kosińskiego, reprezentującego dr hab. Arkadiusza Tofila, Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, oraz innych zaproszonych gości.

W dalszej kolejności prowadząca przedstawiła program, zarówno turnieju, jak i innych atrakcji kulturalnych, a także szczegółowo zasady i kolejność odbywania konkurencji turniejowych tj:
• Konkurencje nie uwzględnione w punktacji ogólnej (prezentacja dorobku kulturalnego gmin),
• Konkurencje uwzględnione w punktacji ogólnej, konkursy: „Kurczak na różne sposoby”, „Nadbużański pejzaż z Pałacem Suchodolskich w tle”, „BHP w rolnictwie”, sportowe, dla młodzieży, wyścig po skarb, piłkobranie, a także szydełkowanie na czas, przyciąganie opony, przeciąganie liny, zawody strażackie, zawody wędkarskie i rzut lotką do tarczy.
Występy gmin i kolejność udziału w poszczególnych konkurencjach odbyły się według przeprowadzonego wcześniej losowania.

Wyniki poszczególnych konkurencji z udziałem reprezentantów gminy Dorohusk:

Prezentacja dorobku kulturalnego gmin:
1 miejsce – zespół „CudaWianki” z Dorohuska,

Konkurs „Kurczak na różne sposoby”:
1 miejsce - Justyna Łacińska z Wólki Okopskiej,

Konkurs malarski „Nadbużański pejzaż z Pałacem Suchodolskich w tle”:
1 miejsce – Małgorzata Wierzbicka z Dorohuska,

Konkurencje sportowe dla młodzieży:

„Wyścig po skarb”, 4 osoby (2 chłopców i 2 dziewczynki):
1 miejsce - Paweł Kulik, Przemysław Kozak, Aleksandra Sobczuk i Julia Gajewska - drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Dorohuska

„Piłkobranie”, 4 osoby (2 chłopców i 2 dziewczynki):
2 miejsce – Jan Zagoła, Michał Sokołowski, Kinga Pastuszak i Joanna Kruk - drużyna z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Dorohuska

Konkurencje dla dorosłych:
Konkurs testowy „BHP w rolnictwie”
2 miejsce - Przemysław Sarzyński - Okopy Kolonia,

„Szydełkowanie na czas”:
3 miejsce – Rafał Pieczykolan

„Przyciąganie opony”:
6 miejsce – Jakub Kozaczuk

„Przeciąganie liny”:
3 miejsce, drużyna w składzie: Sylwester Duda, Piotr Duda, Kamil Szczygieł, Łukasz Zając i Tomasz Gałecki,

„Zawody strażackie":
4 miejsce, Arkadiusz Sieniawski, Kamil Sieniawski, Mateusz Dumin i Adam Iwańczuk - drużyna OSP Ostrów

Zawody wędkarskie na Zalewie Husynne:
1 miejsce – Roman Zagoła i Tomasz Kołtuniuk

Rzut lotkami do tarczy
- 2 miejsce - Katarzyna Rafalska – Sekretarz Gminy Dorohusk i Jan Papacz
- Przewodniczący Rady Gminy Dorohusk

Punktacja ogólna ( zespołowa ) :

1. Dorohusk - 69 pkt
2. Kamień - 57 pkt
3. Horodło - 56 pkt
4. Białopole - 55 pkt
5. Żmudź - 41 pkt
6. Wojsławice - 38 pkt
7. Leśniowice - 30 pkt
8. Huszcza - 18 pkt

Sędzią Głównym zawodów był Konrad Czebiera.
Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymali nagrody rzeczowe, bony towarowe, upominki oraz dyplomy.
Triumfatorzy klasyfikacji zespołowej otrzymali puchary ufundowane przez: Marszałka Województwa Lubelskiego, Starostę Chełmskiego i Wójta Gminy Dorohusk.
Podczas ceremonii wręczania pucharów obecni byli: Wicemarszałek Województwa Lubelskiego - Krzysztof Grabczuk i Wicestarosta Chełmski - Tomasz Szczepaniak.
Po wręczeniu pucharów ponownie głos zabrał Wójt Gminy Wojciech Sawa, który serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.
W imieniu przedstawicieli gmin biorących udział w turnieju, głos zabrał Wójt Gminy Horodło - Krzysztof Bożek, który podziękował gminie Dorohusk za organizację wydarzenia, zapraszając za rok do Horodła na podobne uroczystości do siebie.
W dalszej części na scenie odbył się pokaz boksu Michała Soczyńskiego, zawodnika z Dorohuska, obecnie reprezentującego barwy klubu sportowego „PACO” z Lublina.
Atrakcją imprezy był również pokaz systemu samoobrony i Krav Maga w wykonaniu Stowarzyszenia kultury fizycznej Clipeus Arma oraz Odziału Krav Maga Świerże, Ruda-Huta.

Wiele radosnych, niezapomnianych przeżyć przyniósł koncert znanego zespołu disco-polo „Veegas” a turniej zakończyła zabawa taneczna z DJ-em.
Imprezie towarzyszyły :
• zamki, zjeżdżalnie, dmuchańce,
• paintball,
• przejażdżka kucykiem
• stoiska: Stowarzyszenia Kobiet Gminy Dorohusk „Niebieska Zebra”, twórców ludowych, „BlueDot” s.c., Koła Łowieckiego Nr 82 „Dubelt” w Chełmie, Lokalnej Grupy Działania „Ziemi Chełmskiej” i Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Chełmie, R. E. P. Styl Pracownia Hafciarsko-Krawiecka Ewa i Rafał Pieczykolan-Okopy,

Organizatorzy serdecznie dziękują sponsorom :
- LEDA Sp. z o.o. BRZEŹNO,
- „GEO-TECH” ZBIGNIEW SIŁUCH, USŁUGI GEODEZYJNE - CHEŁM,
- PTHU „TOKAREX” JAN TOKARSKI - DOROHUSK,
- MAREK MARIA PIEŃKOWSKI, FARMA SUCHEKOWNATY - LIPINKI,
- POWIAT CHEŁMSKI,
- KöNIG S.C. GRZEGORZ KöNIG - PRUSZCZ,
- “BETA-PRIM” Sp. z o.o. CHEŁM,
- “BLUEDOT” S.C. MICHAŁ MAZUREK I PAWEŁ WALCZUK,
- JACEK SIRY OKNOPLAST CHEŁM,
- MIECZYSŁAW SEWERYNIUK “ADRIUST” PRZETWÓRSTWO - TWORZYW SZTUCZNYCH - BRZEŹNO,
- PPH “KUPPOL” JAN KUPRACZ - CHEŁM,
- PW “SABAT” BEATA SAWICKA - BRZEŹNO,
- LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA “ZIEMI CHEŁMSKIEJ”,
- KASA ROLNICZEGO UBEZPIECZENIA SPOŁECZNEGO - PLACÓWKA TERENOWA CHEŁM,
- PRZĘDSIĘBIORSTWO KOMUNIKACJI SAMOCHODOWEJ Sp. z o.o. CHEŁM,
- ARTYKUŁY SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWE, LUCYNA WAWRZYK - DOROHUSK,
- SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY - ROMUALDA WIERZBICKA - ŚWIERŻE,
- SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY, ARTUR MAZUREK - DOROHUSK,
- KOŁO ŁOWIECKIE Nr 82 “DUBELT” CHEŁM,

Kalendarium

Listopad 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Imieniny