Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

"Ale Babki" świętowały 20-lecie

Utworzono dnia 03.07.2019

W sobotę, 29 czerwca 2019 r. w Pałacu Suchodolskich odbyły się uroczystości jubileuszu 20-lecia istnienia zespołu śpiewaczego „Ale Babki z Kapelą Męską” z Dorohuska.

Zespół powstał latem 1998 roku, przejmując tradycję i dorobek działających wcześniej „Nadbużanek”, ale oficjalne „chrzciny” zespołu odbyły się 13 lutego 1999 roku podczas zabawy walentynkowo-karnawałowej i od tego czasu datuje się powstanie „Ale Babek”. Od chwili powstania zespół uświetnia ważniejsze wydarzenia kulturalne i religijne na terenie naszej gminy, powiatu i województwa. Niezliczona liczba występów to także udział i sukcesy w licznych przeglądach i festiwalach.

Po przedstawieniu działalności zespołu, jego dorobku i osiągnięć odbył się okazjonalny koncert, nawiązujący do bogatego i różnorodnego repertuaru. Życzeniom i gratulacjom nie było końca, przekazali je m.in. Starosta Chełmski – Piotr Deniszczuk, Wójt Gminy Dorohusku – Wojciech Sawa i Przewodniczący Rady Gminy Dorohusk – Mieczysław Gałecki, a także inni zaproszeni goście i zespoły śpiewacze z terenu gminy Dorohusk.

Jubileusz zakończył się wspólnym biesiadowaniem i zabawą taneczną.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Panu Mieczysławowi Seweryniukowi za wsparcie finansowe uroczystości.

"Ale Babki" świętowały 20-lecie

Utworzono dnia 03.07.2019, 10:15

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook