Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Dziecka pełen atrakcji

Utworzono dnia 04.06.2024

Pomimo zmiennej pogody Gminny Dzień Dziecka, który odbył się 2 czerwca br. na placu przy Pałacu Suchodolskich, cieszył się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnął tłumy uczestników.

Imprezę otworzyła Przewodnicząca Rady Gminy Dorohusk – Małgorzata Sarzyńska, a prowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Turystyki w Dorohusku – Renata Lalik.

Zabawa rozpoczęła się od animacji przygotowanych przez Fundację Dwa Ognie, następnie oglądać można było występy uczniów z ZSP w Dorohusku oraz grup tanecznych funkcjonujących przy GOKiT w Dorohusku.

Przez cały czas trwania imprezy czynny był park dmuchańców, elektryczne samochodziki, basen z rowerkami wodnymi oraz wiele innych atrakcji, tj. kolorowe warkoczyki, malowanie buziek, brokatowe tatuaże, bańki mydlane. Dzieci i rodzice chętnie brali udział w zabawach tanecznych, zawodach sportowych oraz przeciąganiu liny. Spore zainteresowanie wzbudził biały pluszowy miś, który chętnie pozował do zdjęć z najmłodszymi uczestnikami pikniku.

Przy bogato wyposażonym stoisku Banku Spółdzielczego w Leśniowicach dzieci rozwiązywały zagadki oraz rebusy. Rep Styl – Ewa i Rafał Pieczykolan demonstrowali tajniki sztuki dziewiarskiej. Oblegane były także stoiska z watą cukrową i popcornem. Zainteresowani mieli możliwość obejrzenia sprzętu strażackiego OSP Dorohusk oraz sprzętu policyjnego przygotowanego przez policjantów z Komisariatu w Dorohusku.

W ramach wydarzenia Koło PZW Dorohusk przeprowadziło zawody wędkarskie oraz rywalizację w konkurencjach paintball i rybki magnetyczne. W zawodach wędkarskich, rozegranych w godzinach porannych na zalewie Husynne udział wzięło 25 osób. Rywalizowano w dwóch kategoriach. W grupie młodszej zwyciężyła Lena Kogut przed Aleksem Smoterem i Gabrielem Mirosław. W grupie starszej najlepszy okazał się Hubert Wingert, wyprzedzając Alana Malinowskiego i Damiana Piątka. W konkurencji paintball udział wzięło 60 dzieci, w grupie młodszej pierwsze miejsce zajął Bartłomiej Kogut, a w grupie starszej Alan Malinowski. W konkurencji rybki magnetyczne udział wzięło 44 dzieci, w grupie młodszej zwyciężyła  Bianka Kisielewicz, a w grupie starszej Aleksandra Kornijczuk.

Podczas wydarzenia odbyły się także Zawody Strzeleckie przeprowadzone przez Gminne Koło Strzeleckie LOK „Invictus”. W zawodach udział wzięło 101 osób. Rywalizacja toczyła się w trzech kategoriach: Młodzicy: 1. Milena Duda, 2. Brian Janikowski, 3. Natan Janikowski, Juniorzy: 1. Marika Ogrodnik, 2. Lena Ogrodnik, 3. Hubert Wingert, Rodzinna: 1. Ewa i Lena Ogrodnik, 2. Paweł Polewiak i Brian Janikowski, 3. Maciej i Szymon Witkowscy.

Sponsorem głównym wydarzenia była Gmina Dorohusk. Sponsorami byli również: Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku, Koło PZW Dorohusk, Bank Spółdzielczy w Leśniowicach – oddział w Dorohusku, Traper, Tadeusz Sinkowski.

Organizatorami wydarzenia była Gmina Dorohusk i Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki Dorohusku we współpracy z: Kołem PZW w Dorohusk, Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Dorohusku, Szkołą Podstawową w Świerżach, Gminnym Kołem Strzeleckim LOK „Invictus”, Kołem Gospodyń Wiejskich w Okopach-Kolonii i Kołem Gospodyń Wiejskich w Michałówce.

Utworzono dnia 04.06.2024, 10:35

Subskrybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook

Wydarzenia

Ankieta

Jakiego typu zajęcia/warsztaty byłby dla Państwa interesujące?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 137

W poprzednim tygodniu: 219

W tym miesiącu: 673

W poprzednim miesiącu: 697

Wszystkich: 33194