Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ferie już za nami...

Utworzono dnia 25.02.2019

Ferie zimowe już za nami, mimo braku upragnionego śniegu dzieci i tak miały możliwość by spędzić ten czas w ciekawy i atrakcyjny sposób. Każdy dzień wyglądał inaczej, zajęcia plastyczne oraz różnorodne gry i zabawy przygotował Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku we współpracy z Biblioteką Publiczną w Dorohusku, Kołem PZW Dorohusk i GKS "Granica" Dorohusk.

Pierwszego dnia ferii najmłodsi poszerzyli swoją świadomość ekologiczną budując własne roboty z pudełek i innych "eko" elementów. Drugi dzień był dniem kulinarnym. Samodzielnie zrobione kanapki przedstawiały wesołe buźki lub zwierzaki, a najlepsze i najsmaczniejsze zostały nagrodzone. Trzeciego dnia królowały teleturnieje, do udziału w których nikogo nie trzeba było zachęcać. Swoją wiedzę można było sprawdzić w "Milionerach" oraz "Jednym z Dziesięciu". Pierwszy tydzień ferii zakończyły warsztaty i konkursy w "bałwankowym" klimacie.

Drugi tydzień rozpoczęli wędkarze, którzy zapoznali uczestników ze sztuką połowu ryb. Ważnym elementem dnia była nauka umiejętności udzielania pierwszej pomocy i wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Na zakończenie dnia najmłodsi samodzielnie robili biżuterię z modeliny. Kolejnego dnia odbyła się wycieczka do „Domu Tradycji Ludowej”. Tam najmłodsi zapoznali się z tradycjami Wielkanocnymi oraz narzędziami używanymi przez naszych dziadków. Dzieci wykonały też poduszki, które zabrały ze sobą. Na zakończenie ferii odbył się "Bal Karnawałowy", na który uczestnicy samodzielnie przygotowali dekoracje i ozdobili salę balonami. Podczas balu odbywały się liczne zabawy i konkursy, które prowadzili pracownicy GOKiT, przy pomocy uczestników biorących udział w projekcie „Równać Szanse”. Ostatni dzień upłynął na sportowo, wyłoniono m.in. "Turbokozaczkę" w konkurencjach piłkarskich.

Ferie już za nami...

Utworzono dnia 25.02.2019, 15:32

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook