Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Ferie pełne wrażeń

Utworzono dnia 23.01.2023

Dzięki zróżnicowanemu programowi zajęć, przygotowanych przez Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku, chętne dzieci z ternu gminy atrakcyjnie spędziły pierwszy tydzień ferii zimowych.

Zajęcia rozpoczęliśmy wizytą policjantów z komisariatu w Dorohusku, którzy przeprowadzili spotkanie na temat bezpiecznego spędzania ferii. Następnie dzieci wykonały bałwanki w szklanej kuli, produkowały sztuczny śnieg oraz przygotowały kule do kąpieli, które mogły podarować dziadkom z okazji ich święta. Nie obyło się również bez warsztatów kulinarnych, podczas których piekliśmy i dekorowaliśmy słodkie jeżyki.

Pod czujnym okiem Andrzeja Suchockiego, uczestnicy wykonali drewniane karmniki dla ptaków.

Podczas „zimowych” zabaw ruchowych w pałacu odbył się „taniec na krze”, bitwa na śnieżki, śnieżna burza oraz przejażdżka kocykowymi saniami. Wszystkie chętne dzieci miały okazję zamienić się w śnieżynki i bałwany.

Odwiedzili nas aktorzy ze Studia Teatralnego KRAK-ART z Krakowa ze spektaklem „Zimowa Opowieść”.

Na zakończenie zorganizowana została wycieczka do Lublina. Wzięliśmy udział w warsztatach robotyki LEGO® oraz wykonaliśmy własnego slime’a. W programie znalazła się również wizyta w McDonald’s i Regionalnym Muzeum Cebularza, gdzie dzieci poznały legendę i przepis na cebularze oraz odkryły właściwości jego składników, a także wykonały własny wypiek.

Utworzono dnia 23.01.2023, 14:33

Subskrybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook

Wydarzenia

Ankieta

Jakiego typu zajęcia/warsztaty byłby dla Państwa interesujące?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 169

W poprzednim tygodniu: 320

W tym miesiącu: 886

W poprzednim miesiącu: 800

Wszystkich: 20265