Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Integracyjny wyjazd do Sandomierza

Utworzono dnia 21.09.2022

W dniach 17-18 września br. członkowie KGW i zespołów z terenu gminy Dorohusk oraz przedstawiciele PZERiI - oddział w Dorohusku wzięli udział w wycieczce integracyjnej do Sandomierza.

Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki spacerowali podziemną trasą turystyczną, podziwiali panoramę okolicy z punktu widokowego - Bramy Opatowskiej, mieli okazję zwiedzić winnicę i winiarnię oraz spróbować produkowanych w niej win. Nie mogło także zabraknąć ogniska integracyjnego z pieczeniem kiełbasek. Intensywny dzień zakończył się nocnym zwiedzaniem Sandomierza oraz spacerem z pochodniami wąwozem Królowej Jadwigi.

Kolejnego dnia, odwiedzając Muzeum Sala Gabinet Figur Woskowych Ojca Mateusza, uczestnicy przenieśli się w świat serialowego księdza-detektywa. Realistyczne figury głównych bohaterów i otoczenie scenografii przeniesiono wprost z planu zdjęciowego. Następnym punktem wycieczki był zabytek UNESCO -  Muzeum Archeologiczne i Rezerwat „Krzemionki” wraz z podziemną trasą turystyczną. Na zakończenie wycieczkowicze zwiedzili zespół prehistorycznych kopalń krzemienia pasiastego funkcjonujących w okresie neolitu i wczesnej epoki brązu (ok. 3900 – 1600 p.n.e.).

Utworzono dnia 21.09.2022, 11:04

Subskrybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook

Wydarzenia

Ankieta

Jakiego typu zajęcia/warsztaty byłby dla Państwa interesujące?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 58

W poprzednim tygodniu: 181

W tym miesiącu: 1

W poprzednim miesiącu: 1158

Wszystkich: 22625