Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Powozili w deszczu

Utworzono dnia 08.05.2019

Powiatowy Związek Hodowców Koni w Chełmie był organizatorem konkursu zaprzęgów paro i jednokonnych, który odbył się w niedzielę, 5 maja 2019 r. w Turce. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody do rywalizacji przystąpiło 6 zaprzęgów.

Startujący mieli do pokonania 8 przeszkód na trasie 822 metrów. Na pierwszym miejscu uplasował się zaprzęg Jarosława Ulanowskiego z Grabowca, drugie miejsce zajął Mariusz Zabłocki z Siennicy Różanej, a trzecim miejscem musiał się zadowolić Robert Kaczmara z Zamościa. Ponadto sklasyfikowano Krzysztofa Goszczyńskiego z Rudna w gminie Białopole, który aby dojechać do Turki pokonał zaprzęgiem dystans ponad 40 km. W singlach wystartował tylko jeden zaprzęg - Mariusza Zabłockiego z Siennicy Różanej.

Atrakcją zawodów był koń z siodłem Pauliny Roguckiej z Horodyszcza. Zwycięzcy oraz pozostali uczestnicy zostali nagrodzeni pucharami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatorów, których wsparli: Starosta Chełmski, Wójt Gminy Dorohusk, Lubelski Związek Hodowców Koni, Bank Spółdzielczy w Leśniowicach - Oddział Dorohusk, Gminny Zakład Obsługi Sp. z o.o. w Dorohusku z/s w Okopach i Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku. Imprezę zakończył wspólny poczęstunek.

Utworzono dnia 08.05.2019, 13:24