Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Smaczne babki w Turce

Utworzono dnia 20.03.2023

W niedzielne popołudnie, 19 marca br. odbyła się trzecia edycja konkursu na "Najpiękniejszą i Najsmaczniejszą Babkę Wielkanocną" organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich w Turce. Do rywalizacji zgłoszono 18 babek.

Wypieki oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Dorota Bezler – Dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Chełmie, Katarzyna Rafalska – Sekretarz Gminy Dorohusk oraz Michał Jakubowski – Leśniczy Leśnictwa Husynne. Biorąc pod uwagę smak, nawiązanie do tradycji wielkanocnych i estetykę wykonania, zwyciężyła Krystyna Kawalec, drugie miejsce przyznano Bożenie Gałeckiej, a na trzecim uplasowała się Eugenia Prządkiewicz. Dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Nagrody ufundowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Chełmie, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku oraz KGW w Turce. Gminę Dorohusk reprezentowali: Mieczysław Gałecki – Przewodniczący Rady Gminy Dorohusk i Renata Lalik - Dyrektor GOKiT w Dorohusku.

Podczas wydarzenia można było podejrzeć przy pracy Krystynę Tworek z Koła Gospodyń Wiejskich w Wólce Okopskiej, która prowadziła pokaz skrobania jajek wielkanocnych.

Utworzono dnia 20.03.2023, 15:16

fot. Beata Soczyńska

Subskrybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook

Wydarzenia

Ankieta

Jakiego typu zajęcia/warsztaty byłby dla Państwa interesujące?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 74

W poprzednim tygodniu: 134

W tym miesiącu: 295

W poprzednim miesiącu: 693

Wszystkich: 31476