Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Spotkanie opłatkowe w Wólce Okopskiej

Utworzono dnia 18.12.2018

W piątek, 14 grudnia 2018 r. w Wiejskim Ośrodku Kultury w Wólce Okopskiej, z udziałem ponad 80 osób, odbyło się spotkanie opłatkowe Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów śpiewaczych z terenu gminy Dorohusk. Na spotkaniu obecni byli również zaproszeni goście i przedstawiciele władz samorządowych na czele z Wójtem Gminy – Wojciechem Sawą.

Po powitaniu wszystkim zebranym przedstawiono krótką prezentację multimedialną z najważniejszych imprez i uroczystości organizowanych w roku 2018, ze szczególnym uwzględnieniem udziału w nich Kół Gospodyń Wiejskich i zespołów śpiewaczych.

Miłym akcentem spotkania było podziękowanie Pani Krystynie Tryksie - byłej Przewodniczącej Gminnej Rady Kół Gospodyń Wiejskich w Dorohusku za ogromny wkład pracy i zaangażowanie w działalność w latach 2014-2018, które wraz z bukietem kwiatów wręczył Wójt Gminy.

Na sali odczuwalna była atmosfera i bliskość Świąt Bożego Narodzenia, w którą wprowadził Ks. Kan. Juliusz Iracki z Parafii Rzymskokatolickiej w Dorohusku. Po modlitwie i odśpiewaniu kolęd odbyło się tradycyjne podzielenie się opłatkiem oraz degustacja potraw wigilijno-świątecznych, które przygotowały same uczestniczki spotkania.  Dopełnieniem świątecznego nastroju był koncert przepięknych kolęd i pastorałek w wykonaniu kapeli „Pogodna Jesień” i grupy wokalno-instrumentalnej „Cykady” z Wólki Okopskiej.

Organizatorzy dziękują za pomoc w przygotowaniu spotkania Kołom Gospodyń z terenu całej gminy, w szczególności paniom z KGW w Wólce Okopskiej, z grupy woklano-instrumentalnej „Cykady” oraz Pani Marioli Rudzkiej – Przewodniczącej Gminnej Rady KGW oraz Pani Elżbiecie Czerwińskiej.

Spotkanie opłatkowe w Wólce Okopskiej

Utworzono dnia 18.12.2018, 15:27