Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Z wizytą na „Wodochreszczach” w Huszczy

Utworzono dnia 23.01.2019

W sobotę, 19 stycznia 2019 r. w Huszczy, na Ukrainie przebywała kilkunastoosobowa delegacja gminy Dorohusk, która wzięła udział w uroczystościach religijnych „Wodochreszcza”, zwanych też świętem Jordanu.

Obchody rozpoczęły się od podlodowych zawodów wędkarskich. Z satysfakcją informujmy, że trzeci rok z rzędu w tej rywalizacji zwyciężył Jerzy Dyczko z Zamieścia.

Głównym wydarzeniem był jednak religijny aspekt uroczystości. Tradycyjnie, po zakończeniu Mszy Św. nie zabrakło śmiałków, którzy zanurzali się w lodowatej wodzie. Następnie przy ognisku śpiewano kolędy i pastorałki, publiczności zaprezentował się m.in. zespół „Cykady” z Wólki Okopskiej.

W uroczystościach, oprócz naszego zespołu i wędkarzy udział wzięli także przedstawiciele władz samorządowych naszej gminy: Małgorzata Sarzyńska i Henryk Łabędzki. Obecny był także instruktor kulturalno-oświatowy GOKiT - Stefan Wojtaszuk. Po uroczystościach nad Jeziorem Huszczańskim członkowie naszej delegacji zaproszeni zostali do szkoły w Huszczy na integracyjne spotkanie przy gorących daniach.

Z wizytą na „Wodochreszczach” w Huszczy

Utworzono dnia 23.01.2019, 10:07

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook