Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dzień Kobiet - Dorohusk 2016

Utworzono dnia 21.12.2017, 13:01

W niedzielę 6 marca 2016 r. z udziałem około 250 osób, w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dorohusku odbyła się uroczysta gala z okazji „Dnia Kobiet”, jednego z najpiękniejszych świąt w roku, pod nazwą „Z całego serca życzę Ci”. Słowa te zostały zaczerpnięte z piosenki pod tym tytułem autorstwa Andrzeja Zielińskiego i Andrzeja Jastrzębca-Kozłowskiego, którą jako pierwsi zaśpiewali „Skaldowie”.  
    Z całego serca życzę Ci
    Spełnienia marzeń najskrytszych,
    Jest tyle piękna w słowie „my”
    Tyle barw, nagłych tęcz i słodyczy.
    Z całego serca życzę Ci
    Uśmiechów słońca na twarzy,
    I jak najwięcej jasnych chwil
    W rozmowach wszystkich naszych.
Organizatorami tego niezwykle udanego wydarzenia byli: Wójt Gminy, Rada Gminy, Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku, a wsparli je liczni sponsorzy.
Po otwarciu prowadzący, Stefan Wojtaszuk powitał wszystkie Panie, które przyjęły zaproszenie oraz wszystkich przybyłych na uroczystość.
„Obchodzimy, ku chwale Ojczyzny, jeden Dzień Kobiet, cały rok mężczyzny”.
Zaraz na wstępie organizatorzy podziękowali gospodarzom za udostępnienie hali widowiskowo-sportowej na potrzeby organizacji imprezy: Pani Alinie Prus, Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz pracownikom, którzy byli do ich dyspozycji przez cały okres przygotowań.
Na początku, życzenia wszystkim obecnym Paniom z okazji ich święta złożył Wójt Gminy - Wojciech Sawa, który skierował ciepłe, serdeczne słowa do adresatek.
Następnie, w blisko 1,5-godzinnym koncercie zaprezentowali się prawdziwi artyści, kapela Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej, którzy specjalnie przygotowywali swój program na to święto. W przeważających opiniach twierdzono, że dołożyli oni  wszelkich starań,  by ten koncert był nie tuzinkowy, oryginalny, a królowała muzyka bałkańska, grecka, macedońska, bułgarska, rumuńska i serbska. W niezwykłe bałkańskie klimaty wprowadziły zebranych utwory melodyjne, dynamiczne, przełamane nostalgiczną nutą zadumy. Wszyscy przybyli na koncert usłyszeli muzykę pełną temperamentu, momentami dziką, charakterystyczną dla południowo-wschodniego krańca naszego kontynentu.
Miłym akcentem na zakończenie koncertu było odśpiewanie „100 lat” dla wszystkich uczestniczących Pań. Czas spędzony na tej gali wprawił Panie w doskonały nastrój i był ukoronowaniem ich święta.
Po zakończeniu części oficjalnej każda z Pań otrzymała różę, a dodatkową atrakcją, oprócz wspaniałego programu artystycznego było losowanie nagród. Były wśród nich upominki okolicznościowe oraz usługi fizjoterapii, fryzjerskie, krawieckie i kosmetyczne.
Przygotowanie tak uroczystego i wyjątkowego spotkania było  możliwe dzięki wsparciu finansowemu i rzeczowemu sponsorów, za co organizatorzy składają serdeczne podziękowania. Byli nimi:
Wójt i Rada Gminy Dorohusk,
Bank PKO BP - Agencja Nr 2108 Dorota Oleszczuk, Dorohusk,
Kazimierz Świderski, Sklep obuwniczo-tekstylny, Dorohusk,
Adam Albiniak, „Albiniak Auto-Serwis”, Okopy,
Małgorzata Tarasek - Salon Fryzjerski w Dorohusku,
Klaudia Potocka, „KLA-MED”, Gabinet Fizjoterapii, Dorohusk,
Agnieszka Mioduchowska - Fabryka Fryzur w Chełmie,
Marzena Krzos - Sklep „Modex” w Dorohusku,
Ewa i Rafał Pieczykolan, Pasmanteria Ręcznie Robiona, Okopy,
Anna i Waldemar Ruszkiewicz, Sklep Wielobranżowy Dorohusk,
Justyna Kremska, Studio Makijażu, Dorohusk.

Podczas gali swoje stoiska wystawiennicze zaprezentowali:
- Bank PKO BP, Agencja nr 2108 w Dorohusku, Dorota Oleszczuk,
- Ewa i Rafał Pieczykolan, Pasmanteria Ręcznie Robiona, Okopy,
- Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Dorohusku, głównie rękodzieło KGW Turka, Michałówka, Dorohusk, Brzeźno i Wólka Okopska.
Organizatorzy kierują również podziękowania za pomoc w organizacji gali dla Gminnej Biblioteki Publicznej i Agencji Artystyczno-Weselnej „Bruno” z Hrubieszowa.

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook