Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

III Nadbużański Bieg Pod Prąd - Dorohusk 2016

Utworzono dnia 27.12.2017, 11:03

Dnia 28 sierpnia 2016 r. w Dorohusku odbyła się III edycja Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd organizowanego przez Stowarzyszenie Clipeus Arma. Jedyny bieg na granicy państwa, w którym trzeba pokonać przeszkody oraz ekstremalny odcinek trasy biegnący wzdłuż koryta całkowicie nieuregulowanej, dzikiej rzeki Bug.
Na liście startowej zanotowaliśmy 192 zawodników, którzy musieli się zmierzyć z 13 km dziką trasą w nadbużańskiej dżungli na której czekało 40 przeszkód: naturalnych oraz przygotowanych specjalnie przez nas. Uczestnicy stawili czoła przeprawom przez trzcinę, błoto, głębokie bagna, stawy, zarośla, hałdy piachu oraz pokonywali zasieki z drutu kolczastego, wysokie ściany pionowe i skośne, noszenie i przewracanie opon, ciąganie trelinki i wiele innych :)
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom wytrwałości i siły. Jesteście wielcy!
Dziękujemy właścicielom działek, przez które przebiegała trasa biegu oraz wolontariuszom, którzy poświęcili swój wolny czas przy organizacji biegu i osobom zaangażowanym w obsługę tego wydarzenia: fotografom, kamerzystom oraz kibicom na trasie za tą niepowtarzalną atmosferę :) Wyrazy podziękowań dla wszystkich partnerów za bezcenne wsparcie, które nam zapewniliście. Wiemy, że jesteście dowodem na istnienie ludzi dobrej woli, na których możemy polegać.

Klasyfikacja kobiet
Magdalena Martyniuk – Lublin - 1:48:06
Ewa Furmanik – Świerże - 1:54:04
Kinga Cieślak – Lublin - 2:02:31

Klasyfikacja mężczyzn
Artur Jędrych – Świdnik - 1:35:08
Vitali Babych– Kovel, Ukraina - 1:39:56
Tomasz Pawłowski  - Włodawa - 1:40:48

Oficjalne wideo z III edycji Nadbużańskiego Biegu Pod Prąd: