Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

„Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego” dla zespołu z Zanowinia

Utworzono dnia 20.09.2018, 15:34

W dniach 19-20 września 2018 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbył się II Kongres Kultury Województwa Lubelskiego. W panelach dyskusyjnych rozmawiano m.in. o muzyce, turystyce i obrzędowości. Celem Kongresu było zaoferowanie platformy wymiany doświadczeń dla pracowników sektora kultury, pasjonatów i animatorów kultury z regionu, a także umożliwienie im zdobycia inspiracji do dalszych działań poprzez uczestnictwo w dyskusjach i wykładach przygotowanych przez liderów i ekspertów branżowych.

Pierwszy dzień Kongresu rozpoczął się wykładem inauguracyjnym, który wygłosił Jerzy Buzek, były premier i Przewodniczący Parlamentu Europejskiego. Następnie Marszałek Sławomir Sosnowski przekonywał, że na scenie Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur  jest miejsce także dla wiejskich teatrów i Kół Gospodyń Wiejskich, a Wicemarszałek Krzysztof Grabczuk zapewniał, że pieniądze wydane na kulturę zwrócą się wielokrotnie. Kongres to także okazja do uhonorowania ludzi najbardziej aktywnych i zasłużonych dla kultury w regionie.

Miło nam poinformować, że podczas Gali Kultury nasz zespół „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia za całokształt twórczości, nominowany przez Wojewódzką Radę Rozwoju Kultury w Lublinie otrzymał „Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego”.
GRATULUJEMY !!!
Medal, które wręczali: Krzysztof Grabczuk - Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Arkadiusz Bratkowski, członek Zarządu i Anna Augustyniak - Sekretarz Województwa  Lubelskiego na scenie odebrała Maria Nadworska - Kierownik Zespołu „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia.

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook