Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XX Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Śpiewaków Ludowych - Nowiny

Utworzono dnia 27.05.2018, 16:58

W niedzielę 13 maja 2018 r. w amfiteatrze przy Domu Pomocy Społecznej w Nowinach odbył się XX Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Śpiewaków Ludowych. Organizatorami Przeglądu byli Starosta Chełmski i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Na scenie, podczas 25 występów, zaśpiewało ponad 140 artystów, a wśród nich zespół śpiewaczy „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia, dwie solistki tego zespołu, Leokadia Prokopczuk i Józefa Stasiuk oraz występujący w prezentacji „Duży-Mały”, Felicja Matczuk z Teosina, jej wnuczka, Nikola Matczuk z Dorohuska i Marysia Tarasek z Husynnego.

Komisja artystyczna w składzie:
Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, przewodniczący,
Janina Biegalska z Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego  w Lublinie,
prof. Jan Adamowski z UMCS w Lublinie przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

I tak, w kategorii solistów nagrodę wyśpiewała  nasze solistka z „Nadbużańskiego Klonu Zielonego” z Zanowinia, Leokadia Prokopczuk, a dyplom za udział otrzymała druga solistka z Zanowinia, Józefa Stasiuk. Podobnie Komisja Artystyczna przyznała nagrodę zespołowi „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia, za  wzorowe wykonanie  dwóch pieśni pogrzebowych. Występując w kategorii „Duży-Mały” brawa za wykonanie i dyplom za udział otrzymały Felicja Matczuk, Nikola Matczuk i Marysia Tarasek.

Z satysfakcją informujemy, że Gmina  Dorohusk, podobnie jak w ubiegłych latach będzie reprezentowana jako Chełmszczyzna na eliminacjach wojewódzkich do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą, które odbędą się w niedzielę 27 maja 2018 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Komisja Artystyczna do tegorocznej edycji wytypowała Leokadię Prokopczuk z Zanowinia,  głęboko wierzymy, że zobaczymy ją również na scenie kazimierzowskiego festiwalu przy końcu czerwca b.r.
GRATULUJEMY !!!  

Nagrody finansowe ufundował Starosta Chełmski, Piotr Deniszczuk.