Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

XX Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Śpiewaków Ludowych - Nowiny

Utworzono dnia 27.05.2018, 16:58

W niedzielę 13 maja 2018 r. w amfiteatrze przy Domu Pomocy Społecznej w Nowinach odbył się XX Powiatowy Przegląd Zespołów Śpiewaczych, Kapel i Śpiewaków Ludowych. Organizatorami Przeglądu byli Starosta Chełmski i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.

Na scenie, podczas 25 występów, zaśpiewało ponad 140 artystów, a wśród nich zespół śpiewaczy „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia, dwie solistki tego zespołu, Leokadia Prokopczuk i Józefa Stasiuk oraz występujący w prezentacji „Duży-Mały”, Felicja Matczuk z Teosina, jej wnuczka, Nikola Matczuk z Dorohuska i Marysia Tarasek z Husynnego.

Komisja artystyczna w składzie:
Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie, przewodniczący,
Janina Biegalska z Lubelskiego Urzędu Marszałkowskiego  w Lublinie,
prof. Jan Adamowski z UMCS w Lublinie przyznała następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach.

I tak, w kategorii solistów nagrodę wyśpiewała  nasze solistka z „Nadbużańskiego Klonu Zielonego” z Zanowinia, Leokadia Prokopczuk, a dyplom za udział otrzymała druga solistka z Zanowinia, Józefa Stasiuk. Podobnie Komisja Artystyczna przyznała nagrodę zespołowi „Nadbużański Klon Zielony” z Zanowinia, za  wzorowe wykonanie  dwóch pieśni pogrzebowych. Występując w kategorii „Duży-Mały” brawa za wykonanie i dyplom za udział otrzymały Felicja Matczuk, Nikola Matczuk i Marysia Tarasek.

Z satysfakcją informujemy, że Gmina  Dorohusk, podobnie jak w ubiegłych latach będzie reprezentowana jako Chełmszczyzna na eliminacjach wojewódzkich do 52 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu n/Wisłą, które odbędą się w niedzielę 27 maja 2018 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Komisja Artystyczna do tegorocznej edycji wytypowała Leokadię Prokopczuk z Zanowinia,  głęboko wierzymy, że zobaczymy ją również na scenie kazimierzowskiego festiwalu przy końcu czerwca b.r.
GRATULUJEMY !!!  

Nagrody finansowe ufundował Starosta Chełmski, Piotr Deniszczuk.

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook