Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Poznawali różne kultury

Utworzono dnia 20.09.2019

Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku w sierpniu br. już po raz drugi gościł wolontariuszy, którzy przyjechali w ramach Programu Wymiany Praktyk realizowanego przez Stowarzyszenie AIESEC. W tym roku odwiedzili nas goście z Chin, Nigerii, Indii, Pakistanu, Rosji oraz Indonezji.

Wolontariusze przez blisko trzy tygodnie prowadzili zajęcia z dziećmi i młodzieżą z gminy Dorohusk. Uczestnicy zajęć animacyjno-kulturowych mogli poznać kulturę, religię i zwyczaje każdego z krajów, z których pochodzili goście. Zajęcia były prowadzone w formie warsztatów i zabaw, co pozwoliło uczestnikom nawiązać łatwy kontakt z prowadzącymi, a przedstawiane prezentacje multimedialne wprowadzały w klimat prezentowanego kraju. Była to też okazja do praktycznego kontaktu z językiem angielskim oraz możliwość przełamania bariery językowej.

Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku pragnie podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pobytu wolontariuszy, w szczególności Pani Magdalenie Myszurze oraz Paulinie Suchań, KGW w Turce i KGW w Ostrowie, ŚDS „Cytrynka” w Dorohusku, GKS „Granica” Dorohusk oraz Pani Jadwidze Wosk.

 

Poznawali różne kultury

Utworzono dnia 20.09.2019, 11:21

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook