Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Wyrównywanie szans w Dorohusku

Utworzono dnia 16.09.2019

Przez blisko 7 miesięcy młodzież zamieszkująca gminę Dorohusku miała okazję uczestniczyć  w największym programie  wyrównywania szans w Polsce pn. “Równać Szanse”. 

Program dofinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany był przez Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki w Dorohusku od lutego do sierpnia 2019 r. Projekt “Młodzieżowy Punkt Widzenia”, którego koordynatorem była dyrektor ośrodka – Renata Lalik, miał na celu zaktywizować i zintegrować młodych ludzi, pomóc im w poznaniu swoich mocnych stron oraz przyczynić się do kreatywnego i twórczego spędzenia czasu.

W ramach przedsięwzięcia młodzież uczestniczyła w warsztatach filmowych oraz nagrała film przedstawiający zmiany widziane oczami młodych na przestrzeni czasu. Uczestnicy brali udział w wyjeździe edukacyjnym do Lubelskiego oddziału Telewizji Polskiej oraz dwudniowej, inauguracyjnej wycieczce do Zwierzyńca. Ponadto samodzielnie zaplanowali i zorganizowali pobyt rówieśników grupy „Równać Szanse” z Sosnowicy oraz spotkanie podsumowujące projekt, w którym udział wzięli ich bliscy oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Młodzież przez cały czas trwania projektu aktywnie włączała się w organizację cyklicznych wydarzeń będących w kalendarzu działalności GOKiT-u tj. bal karnawałowy dla dzieci, gminne obchody Dnia Kobiet, Nadbużańska Noc Świętojańska i Dożynki Gminne.


Wyrównywanie szans w Dorohusku

Utworzono dnia 16.09.2019, 09:00

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook