Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Koła Gospodyń Wiejskich

Na terenie gminy Dorohusk istnieje obecnie 11 Kół Gospodyń Wiejskich. 4 formalne, wpisane w Rejestrze KGW Regionalnego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Chełmie. Pozostałych 7 kół prowadzi działalność nieformalną. Panie czynnie uczestniczą we wszelkich imprezach i wydarzeniach kulturalnych. Z powodzeniem reprezentują gminę w sąsiednich miejscowościach oraz na terenie powiatu chełmskiego promując własne rękodzieło i kulinaria.

Przykładem uczestnictwa i zaangażowania Kół Gospodyń Wiejskich są organizowane rokrocznie uroczystości „Nocy Świętojańskiej” w Świerżach i „Dożynki Gminne”. Działalność swą prowadzą we własnych środowiskach lokalnych, z zaangażowaniem włączają się do pomocy podczas imprez lokalnych. Należy podkreślić, że nasze panie z Kół Gospodyń Wiejskich są nieocenione w przyrządzaniu przeróżnych potraw. Są również mistrzyniami, jeśli chodzi o wykonywanie różnych form rękodzieła artystycznego.

Kobiety z Kół Gospodyń Wiejskich mają ogromne pokłady energii, konsekwentnie realizują założone cele, nie boją się nowych wyzwań, a przede wszystkim zaskakują pomysłami. Dały temu niejednokrotnie przykład podczas różnych prezentacji i wystaw, na targach, kiermaszach i festiwalach. Organizację wspierane są przez Gminny Ośrodek Kultury i Turystyki, Gminną Radę Kół Gospodyń Wiejskich oraz Urząd Gminy w Dorohusku.

Koła Gospodyń Wiejskich w gminie Dorohusk:
Michałówka, Ostrów, Teosin, Zanowinie, Turka, Dorohusk, Wólka Okopska, Świerże, Brzeźno, Olenówka i Okopy.

KGW Turka

KGW Turka

KGW Olenówka

KGW Olenówka

Subskybuj nasz kanał na YouTube


Polub nas na Facebook